Nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə telefon danışığı
17 iyun 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər, ikitərəfli gündəliyin aktual məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Bölgədəki cari vəziyyəti, o cümlədən Ermənistan və Azərbaycan arasında münasibətlərin normallaşması məsələlərini müzakirə edən tərəflər, üçtərəfli bəyanatların tam icrasının vacibliyini vurğulayıblar.
Telefon danışığı zamanı, müzakirələrin Rusiya xarici işlər nazirinin Azərbaycana səfəri çərçivəsində davam etdirilməsi razılaşdırılıb.

On June 17, 2022, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov.
The Ministers exchanged views on topical issues of the bilateral agenda.
Discussing the current situation in the region, including the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, the sides stressed the importance of full implementation of trilateral statements.
In the telephone conversation, it was agreed to continue discussions during the visit of the Russian Foreign Minister to Azerbaijan.