Nazir Ceyhun Bayramovun Fransa Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Şərq Tərəfdaşlığı üzrə səfiri Bris Rokföy ilə görüşü
3 may 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Fransa Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Şərq Tərəfdaşlığı üzrə səfiri Bris Rokföy ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Ermənistan arasında dövlətlərarası münasibətlərin normallaşması prosesi və bu istiqamətdə atılan addımlar müzakirə edilib. Xüsusilə Brüssel görüşündən sonra əldə edilmiş razılaşmaların icra vəziyyəti barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə, eyni zamanda regiondakı cari vəziyyət və beynəlxalq gündəlikdə duran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Minister Bayramov met with the Ambassador of the Ministry of Foreign Affairs of the French Republic for Eastern Partnership Brice Roquefeuil
Minister Jeyhun Bayramov met with Ambassador of the Ministry of Foreign Affairs of the French Republic for Eastern Partnership Brice Roquefeuil.
At the meeting, the process of normalization of interstate relations between Azerbaijan and Armenia and steps taken in this direction were discussed. In particular, the sides exchanged views on the implementation of the agreements reached after the Brussels meeting.
At the meeting, the sides also exchanged views on the current situation in the region and other issues of the international agenda.