Mətbuat şərhi 13 mart 2026
Ottava Universitetinin Beynəlxalq Siyasət Araşdırmaları Mərkəzinin (CIPS) direktoru, professor Aleksandra Gheciu ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Kanadada Səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili cənab Vüsal Süleymanov Ottava Universitetinin Beynəlxalq Siyasət Araşdırmaları Mərkəzinin (CIPS) direktoru, professor Aleksandra Gheciu ilə səmərəli görüş keçirmişdir.
Tərəflər beynəlxalq siyasət və təhlükəsizlik sahəsində mövcud inkişaflar barədə fikir mübadiləsi aparmış, həmçinin akademik institutlar arasında dialoq və əməkdaşlığın gücləndirilməsinin əhəmiyyətini müzakirə etmişlər.

Meeting with Professor Alexandra Gheciu, Director of the Centre for International Policy Studies (CIPS) at the University of Ottawa
Mr. Vusal Suleymanov, Chargé d'Affaires of the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Canada had a productive meeting with Professor Alexandra Gheciu, Director of the Centre for International Policy Studies (CIPS) at the University of Ottawa.
The sides exchanged views on current international policy and security developments, and discussed the importance of strengthening dialogue and cooperation between academic institutions.