Mətbuat şərhi 03 mart 2026
Beynəlxalq Mülki Aviasiya Təşkilatının (International Civil Aviation Organization – ICAO) Hüquq məsələləri və Xarici əlaqələr Bürosunun direktoru ilə görüş
Səfirliyin müvəqqəti işlər vəkili cənab Vüsal Süleymanov Beynəlxalq Mülki Aviasiya Təşkilatının (International Civil Aviation Organization – ICAO) Hüquq məsələləri və Xarici əlaqələr Bürosunun direktoru cənab Michael Gill ilə səmərəli görüş keçirmişdir.
Görüş zamanı hüquqi və xarici əlaqələr sahəsində aktual məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmış, beynəlxalq mülki aviasiyanın inkişafı naminə əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyətini bir daha vurğulanmışdır.

Meeting with the Director of the Legal Affairs and External Relations Bureau at the International Civil Aviation Organization (ICAO)
Mr. Vusal Suleymanov, Chargé d'Affaires of the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Canada had a productive meeting with Mr.Michael Gill, Director of the Legal Affairs and External Relations Bureau at the International Civil Aviation Organization (ICAO).
The sides exchanged views on key legal and external relations matters and reaffirmed the importance of continued cooperation in advancing international civil aviation.