26 aprel 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Latviya Respublikasının Baş nazirinin müavini, müdafiə naziri Artis Pabriks ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında əlaqələrin hazırkı səviyyəsindən məmnunluq ifadə olunub və münasibətlərinin gələcək inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycanın Latviya ilə əlaqələrə xüsusi önəm verdiyini və ölkələrimiz arasında ikitərəfli və çoxtərəfli müstəvilərdə əməkdaşlığın uğurla davam etdiyini qeyd edib. Nazir, iki ölkə arasında müxtəlif səviyyələrdə təmasların intensivliyinə istinad edərək, qarşılıqlı səfərlərin davam etdirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Öz növbəsində Latviyanın müdafiə naziri Artis Pabriks Azərbaycanın ölkəsi üçün strateji tərəfdaş olduğunu qeyd edib. O, Azərbaycan ilə Latviya arasında ikitərəfli əsasda və bir sıra beynəlxalq və regional təşkilatlar çərçivəsində səmərəli əməkdaşlığın olduğunu ifadə edib. A.Pabriks Latviyanın Azərbaycanın Aİ ilə hərtərəfli əməkdaşlığını dəstəklədiyini bildirib.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə münasibətlərə əhəmiyyət verdiyini qeyd edib və tərəflər arasında yeni saziş üzrə danışıqların tezliklə yekunlaşacağına dair ümid ifadə edib.
Görüşdə tərəflər Ukraynadakı vəziyyət, Azərbaycan tərəfindən Ukraynaya göstərilən humanitar yardım, habelə qarşılıqlı maraq doğuran digər regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Minister Bayramov met with Deputy Prime Minister, Minister of Defense of the Republic of Latvia Artis Pabriks
On April 26, 2022, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Deputy Prime Minister, Minister of Defense of the Republic of Latvia Artis Pabriks.
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the current level of relations between the two countries and exchanged views on the prospects for further development of relations.
Minister Jeyhun Bayramov noted that Azerbaijan attaches special importance to relations with Latvia, and cooperation between the two countries at the bilateral and multilateral levels continues successfully. Referring to the intensity of contacts between the two countries at various levels, the Minister stressed the importance of continuing reciprocal visits.
In turn, Latvian Defense Minister Artis Pabriks emphasized that Azerbaijan is a strategic partner for his country. He stressed that Azerbaijan and Latvia have fruitful cooperation on a bilateral basis and within a number of international and regional organizations. A.Pabriks said that Latvia supports Azerbaijan's comprehensive cooperation with the EU.
Minister Jeyhun Bayramov noted that Azerbaijan attaches importance to relations with the European Union and expressed hope that negotiations on a new agreement between the parties will be finalized soon.
At the meeting, the sides exchanged views on the situation in Ukraine, humanitarian aid provided by Azerbaijan to Ukraine, as well as other regional issues of mutual interest.