Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaar ilə görüşü
19 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Avropa İttifaqının (Aİ) Cənubi Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaar arasında görüş baş tutub.
Tərəflər Aİ Şurası Prezidentinin vasitəçiliyi və iştirakı ilə Azərbaycan və Ermənistan liderlərinin 6 aprel tarixli Brüssel görüşünün davamı olaraq, bölgədə mövcud olan cari vəziyyət, iki ölkə arasında münasibətlərin normallaşması istiqamətində atılan addımlar, o cümlədən Brüssel görüşündə əldə edilən razılıqların icrası ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Bölgədə sülh və təhlükəsizliyin təmin olunması üçün normallaşma istiqamətində irəliləmə, o cümlədən delimitasiya prosesinin başlanması, sülh sazişinin hazırlanması, humanitar addımların davam etdirilməsi və bütün kommunikasiya xətlərinin açılmasının vacibliyi vurğulanıb.

Minister Bayramov met with the EU Special Representative for the South Caucasus Toivo Klaar
On April 19, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the EU Special Representative for the South Caucasus Toivo Klaar.
The sides exchanged views on the current situation in the region, steps taken to normalize relations between the two countries, as well as issues related to the implementation of agreements reached at the Brussels meeting, held on April 6 with the mediation and participation of the President of the Council of the EU.
At the meeting, the importance of progress towards normalization of relations to ensure peace and security in the region, including the start of the delimitation process, the preparation of a peace agreement, the continuation of humanitarian steps and the opening of all communication lines was emphasized.