Nazir Ceyhun Bayramovun Fransa Respublikasının Avropa və xarici işlər naziri Jan İv Lö Drian ilə telefon danışığına dair məlumat
17 mart 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Fransa Respublikasının Avropa və xarici işlər naziri Jan İv Lö Drian arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər, regiondakı cari vəziyyət, o cümlədən üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Danışıq zamanı nazirlər Azərbaycan tərəfindən təqdim edilmiş beş baza prinspinə toxunublar. Fransa naziri Fransanın Azərbaycan və Ermənistan arasında normallaşma səylərinə dəstəyini ifadə edib.
Tərəflər, həmçinin Ukrayna ətrafındakı mövcud vəziyyətə dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Telefon danışığı zamanı nazirlər, ikitərəfli gündəliyin aktual mövzuları və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələləri müzakirə ediblər.

Phone talks between Minister Bayramov and the Minister for Europe and Foreign Affairs of the French Republic Jean-Yves Le Drian
On March 17, 2022, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister for Europe and Foreign Affairs of the French Republic Jean-Yves Le Drian.
The Ministers discussed the current situation in the region, including the implementation of trilateral statements.
During the talks, the Ministers touched upon five basic principles presented by Azerbaijan. The French Minister expressed France's support for normalization efforts between Azerbaijan and Armenia.
The sides also exchanged views on the current situation concerning Ukraine.
During the telephone conversation, the Ministers discussed topical issues of the bilateral agenda and other issues of mutual interest.